Jesteś tutaj
Strona głównaE-REKRUTACJA

E-REKRUTACJA

E-rekrutacja, czyli jak działa system rekrutacji E-kandydat?

Postępujący rozwój technologii internetowych i coraz większa popularność Internetu zmienia całkiem oblicze procesów rekrutacyjnych. Dzięki nowym technologiom i narzędziom możliwe jest znaczące usprawnienie i tym samym ułatwienie przebiegu rekrutacji. Temu między innymi służy e-rekrutacja.


Rekrutacja elektroniczna umożliwia w sposób zdalny przeprowadzenie najważniejszych etapów tego procesu, z wykorzystaniem łącza internetowego. Wykorzystując najnowsze technologie umożliwia ona nie tylko dotarcie z ofertą pracy do szerokiego grona potencjalnych kandydatów, ale także przeprowadzenie wstępnej selekcji i wybrania najlepszych kandydatów do ostatniego etapu – rozmowy kwalifikacyjnej.


System rekrutacji E-kandydat udostępnia innowacyjne narzędzia, które wspierają dotarcie: od strony pracodawców do kandydatów i odwrotnie – od strony kandydatów do potencjalnych pracodawców. Co więcej, znacząco ułatwia wzajemną komunikację obu stron. Jednak najważniejsze zadanie postawione przed E-kandydatem to ułatwienie pracodawcom znalezienia idealnego kandydata oraz ułatwienie znalezienia pracy marzeń kandydatom.

Poniższe schematy obrazują przebieg rekrutacji online z wykorzystaniem systemu E-kandydat:

 

Od strony pracodawcy

Od strony pracownika

pracownicy_graf

 

Korzyści z internetowej rekrutacji pracowników:

  • dostęp do systemu niezależnie od miejsca w którym się znajdujesz,
  • łatwe i szybkie dodawanie ofert,
  • dopasowanie kandydatów do wymagań na dane stanowisko,
  • zarządzanie aplikacjami w jednym miejscu,
  • tworzenie rozbudowanego i wiarygodnego dla pracodawcy profilu kandydata.

Jak działa system rekrutacji E-kandydat

E-Kandydat to innowacyjny system rekrutacji online dla pracodawców i pracowników. Umożliwia proste i kompleksowe zarządzanie całym procesem rekrutacji.
Innowacyjność narzędzia polega na możliwości dopasowania kandydatów do ofert, biorąc pod uwagę ich realne, a nie tylko deklarowane, umiejętności językowe oraz analizując wyniki testów preferencji zawodowych i osobowościowych.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1